Venture Incubator – podsumowanie wystąpienia na GrillIT#9

Informacyjnie: jestem bezpośrednio związany z projektem Venture Incubator.

Na piątkowym GrillIT miałem przyjemność prowadzić prezentację dotycząca projektu o kodowej nazwie Venture Incubator. Według definicji jaką przyjmujemy:

Venture Incubator jest organizacją, która wspiera uprzednio wybrane, innowacyjne, posiadające duży potencjał wzrostu wartości projekty, dostarczając im wszystkiego, czego inkubowane przedsięwzięcie potrzebuje, wliczając w to infrastrukturę biurową, dostęp do sieci kontaktów, zasobów techniki, zasobów ludzkich, wsparcia operacyjnego, prawnego, księgowego, etc. Celem tego wsparcia jest sukces biznesowy przedsięwzięcia.

Podczas spotkania omówiłem czym jest inkubator, na jakim etapie projektu aktualnie jesteśmy oraz miałem kilka minut na dyskusję z salą. Poniżej nagranie wideo oraz prezentacja

Po prelekcji odpowiedziałem na szereg, trudnych czasami pytań. Trudnych przede wszystkim dlatego, że możliwa ilość scenariuszy wspierania przez inkubator projektów jest tak szeroka, że nie sposób mówić ogólnie o zasadach wspierania – do każdego projektu podchodzić będziemy indywidualnie, choć istnieć będzie też pewne sito na wejściu (sito strukturalizujące informacje o przedsięwzięciu). Podsumowanie najważniejszych kwestii:

 • aktualnie finalizujemy kwestie finansowania przedsięwzięcia – uda nam się to zamknąć najpóźniej do końca tego roku
 • inkubator już jako firma ruszy więc najpóźniej na początku roku 2008
 • ruszyła już Rada Projektowa – ciało doradcze inkubatora; mieliśmy już pierwsze posiedzenie Rady, na którym weryfikowaliśmy pierwszą pulę pomysłów projektowych
 • szukamy dodatkowych osób do Rady i do inkubatora

Chętnie dowiem się jakie macie uwagi i pytania do projektu.

9 Responses

 1. Tak trzymać, wierzę że w Twoich rękach ten inkubator wypuści w końcu projekt z Polski na miarę skype.

 2. Gratuluję i kciuki trzymam za powodzenie projektu. Chętnych-projektodawców Wam na pewno nie zabraknie, to oczywiste :)

 3. Ciekawa prezentacja!

  Idea szczytna i na pewno bardzo potrzebna.

  Byłoby świetnie jakbyście starali się być maksymalnie przezroczyści. Brak zaufania do VC/BA jest chyba największym odstraszaczem…

 4. Podobala mi sie prezentacja. Mam nadzieje, ze oprocz ciekawej oprawy graficznej bedzie tez interesujaca zawartosc merytoryczna.
  Powodzenia i obysmy uslyszeli jak najszybciej o pierwszych sukcesach.

 5. Dzięki za wsparcie i rady :)

 6. bardzo ciekawa sprawa

 7. […] Kto jednak ma pomysł, ale niekoniecznie chce go za (stosunkowo) małe pieniądze sprzedać Interii powinien jeszcze z pół roku poczekać cierpliwie na Venture Incubator (prezentacja z GrillIT na blogu Sebastiana) – inicjatywę Sebastiana Kwietnia, która ma umożliwić rozwój polskich nowych projektów. Coś na wzór Inkubatorów Przedsiębiorczości, tylko ukierunkowany bezpośrednio na Internet. Trzymam kciuki za tą inicjatywę. […]

 8. video niedostępne !!! a mialem smaka

 9. Sprawdzałem z kilku miejsc i działa – to musiał być jakiś chwilowy problem google video. Można też próbować bezpośrednio http://video.google.com/videoplay?docid=7973335442757053074&hl=pl.