Wikipedia na Blogfestivalu

Autor: Agnieszka Kwiecień

Koniec minionego tygodnia upłynął pod hasłem „blogi na różne sposoby”, a to za sprawą wydarzenia Blog Festival, które miało miejsce we Wrocławiu 23-25 listopada.
W ciągu trzech dni spotkań i koncertów każdy mógł znaleźć coś dla siebie – pooglądać Netart, spotkać się ze sławnym blogerem, dowiedzieć się co w blogowym świecie piszczy, podyskutować o granicach wolności w sieci, a na koniec każdego dnia posłuchać dobrej muzyki.

W drugim dniu festiwalu miałam przyjemność dorzucić swoje trzy grosze opowiadając trochę o społeczności Wikipedii i wykorzystywanych przez nią kanałach komunikacji, w tym, a może przede wszystkim, o blogach prowadzonych przez wikimedian. Spotkanie prowadził Łukasz Medeksza, zaś drugim gościem był Mariusz Kubik, współtwórca i administrator blogów Władysława Bartoszewskiego i Ireny Dziedzic. Mariusz na przykładzie pokazał nam drogę, jaką przebywają słowa profesora Bartoszewskiego zanim staną się wpisem na jego blogu.

Poniżej udostępniam krótką prezentację, która powstała na potrzeby tego spotkania, chociaż ostatecznie nie została pokazana w całości – dyskusje wypełniły większość czasu.