Spodek 2.0 – śląski barcamp

W zeszłą sobotę miało miejsce pierwsze spotkanie a-la-barcamp w Katowicach. Jako tymczasową nazwę normanos zaproponował “Spodek 2.0″… i jak to z nazwami tymczasowymi bywa tak już chyba zostanie. Mnie się podoba :) lokalna i na temat.

Poniżej zdjęcie ekipy Spodek 2.0:

Ekipa Spodek 2.0

Pomimo, że spotkanie było czysto organizacyjne poruszyliśmy szereg tematów:
zicherka ma mechanizm wiki i może docelowo rozwinąć się w BIP (ze względu na rejestr zmian); przy okazji potwierdziłem, że “zicherka” znaczy agrafka; jak dla mnie zicherka jest “prawie jak wrocek.pl” ;)
ultramaryna.pl jest konkurencją zicherki i ma content
plotek służy głównie do SEO
– wspominaliśmy napisy.org
humanista.pl wkrótce w nowej odsłonie
– było trochę o coworkingu – zdania podzielone; podobno yashke sprawdza to w Poznaniu
– trochę o inkubatorach akademickich, inkubatorach przedsiębiorczości i że brakuje brakuje mentorów internetowych
– no i na koniec hit wieczoru – Barbie Girls!
Spotkanie zakończyło się ułożeniem planu następnego spotkania, kiedy to między innymi dowiemy się o “przejściach projektowych z zicherką”. Spotkanie z prezentacjami (podobnie jak na naszym wrocławskim GrillIT) już pod koniec sierpnia/na początku września.
Jeśli o czymś zapomniałem to dopiszcie w komentarzach (tak, było więcej tematów…).

Aktualizacja: więcej informacji można znaleźć na grupie tematycznej dotyczącej spotkań Spodek 2.0 na GoldenLine (pewnie docelowo zmieni nazwę). Wkrótce ruszy również dedykowana strona spotkań.

6 Responses

 1. 1) “jak dla mnie zicherka jest “prawie jak wrocek.pl””

  PRAWIE robi różnicę :D

  2) “Wkrótce ruszy również dedykowana strona spotkań.”

  http://spodek20.pl

  Jak tylko będą jakieś konkrety to strona się tam pojawi.

 2. “- no i na koniec hit wieczoru – Barbie Girls!”
  W Katowicach zawsze są jakieś niespodziewane atrakcje ;)

 3. Lepiej późno niż wcale….znaleźć informacje o kolejnej inicjatywie 2.0 ;-) z biblioteki 2.0 do Spodka 2.0 niedaleko ;) czekamy na wrzesień i start stonki :)
  Pozdrawiam

 4. Na pewno przed kolejnym spotkaniem informacja o terminie i tematach będzie dużo wcześniej i odpowiednio nagłośniona – to było “tylko” spotkanie organizacyjne.

 5. […] Wczoraj byłem na “spotkaniu ludzi branży internetowej” w Zielonej Górze. Miasto piękne (bardziej mi się podobało niż Katowice). Przejazd z Wrocławia do Zielonej jest dosyć męczący – 3h jazdy slalomem między ciężarówkami. Sam rynek Zielonej Góry, poza tym, że trudno mi było znaleźć miejsce do parkowania, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie – niesamowicie dużo zieleni (w sumie to Zielona Góra), ciągnący się we wszystkich kierunkach deptak, ławki, ludzie, fontanny. Spotkanie rozpoczęło się z 20 minutowym poślizgiem – tak chyba zawsze bywa na pierwszych spotkaniach tego typu (tak w każdym razie było na pierwszym Grillu i na spotkaniu katowickim). Zaczęło się od 4 osób, potem doszły 3, a potem dołączyliśmy do dwóch które już były w Bachusie (bar na rynku) – razem 9. Robocza nazwa spotkań zielonogórskich to Bachanalia, ale nie od nazwy knajpy (Bachus) – ta nazwa jest dosyć silnie kojarzona w tej okolicy – jak zrozumiałem ze studentami – nawet Juwenalia nazywają się tutaj Bachanalia. Biorąc pod uwagę wiek osób na spotkaniu – wydaje się to trafny pomysł :) no i lokalny – co mocno podkreśla lokalność tych spotkań. Na spotkaniu można było spotkać ekipy z następujących firm: Nokaut.pl, Twoja-Firma.pl, ADB, Ebon.pl, DWD-Systems. […]

 6. […] W sobotę 8 września odbyło się pierwsze (a właściwie to drugie) spotkanie Spodek 2.0. Publiczność dopisała, prelegenci również. Wybrane przez organizatorów – Marcina Pilśniaka i Mirka Okońskiego – miejsce – Rondo Sztuki – niesamowicie wpisuje się w klimat tych spotkań – dookoła jeszcze mnóstwo starego blokowego budownictwa, a na samym Rondzie – niespodzianka – ultra-industrial-metal-i-szkło z 21. wieku – dobrze pasuje do symboliki zmian jakie wnoszą do branży spotkania typu barcamp. […]