Web20 EXPO – cechy konferencji w stylu 2.0

Niestety nie jestem i przynajmniej w tej edycji nie będę na konferencji web20 expo w San Fransisco, ale chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami po przejrzeniu agendy i logistyki wokół tego gigantycznego przedsięwzięcia:

 • dobre konferencje się cenią ($1495) – z tym się trzeba pogodzić :(
 • o web2.0 można mówić przez 5 dni bez przerwy – to bardzo ważny fakt!
 • o web2.0 można mówić bardzo szeroko i głęboko tj. Web 2.0 Fundamentals, Web 2.0 Services & Platforms, Web Operations, Marketing & Community, Design & User Experience, Strategy & Business Models, Products & Services
 • twitter jako medium komunikacyjne już chyba stał się faktem (ta uwaga rozwija temat twittera) – na razie widzę tylko kilka wpisów, ale po szaleństwie SXSW można spodziewać się zablokowania (zablogowania?) serwera twitter.com
 • każda konferencja musi mieć “fajny” tag (w2e, sxsw; dla grillit byłby to “GIT” :))
 • blog konferencyjny może napędzać event odpowiednio wcześnie (pierwszy wpis na blogu – 16 marca – miesiąc przed konferencją)
 • jest też konferencyjna wiki (ale nie wiem po co, choć wiadomo że socialtext jest jednym ze sponsorów… i już wiadomo po co)
 • no i jest soc-kalendarz – to bardzo ciekawe dla większych konferencji – mechanizm działa tak: przesiewamy kalendarium przez ludzi i dostajemy “popular events”, “popular speakers”, “popular tags”. No i spadkowo każdy ma kalendarzyk. Dobry pomysł. A co do engine – “iCalico was written one afternoon during OSCON 2006 by Kellan Elliott-McCrea and Evan ‘Rabble’ Henshaw-Plath, while drinking Stumptown’s magical coffee. Because we wanted it.” – to ku inspiracji :)

…i to wszystko składa się nam we framework “conference 2.0”. No chyba, że jeszcze coś chcielibyście dodać?

BTW. zapraszam na kolejny GrillIT już w wersji 5.0 – to jeszcze chyba nie konferencja, a może już jednak konferencja? W każdym razie ma bloga :).

2 Responses

 1. Web20 EXPO – cechy konferencji w stylu 2.0

  Niestety nie jestem i przynajmniej w tej edycji nie będę na konferencji web20 expo w San Fransisco, ale chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami po przejrzeniu agendy i logistyki wokół tego gigantycznego przedsięwzięcia:

 2. […] Po przeczytaniu artyku³u Sebastiana o cechach konferencji w stylu web 2.0 musia³em dorzuciæ swoje trzy grosze. Histeria zwi±zana ze s³owem “Web 2.0″ jest dzisiaj porównywalna tylko z panicznym przenoszeniem siê z miast na wie¶ i wykupywaniem horrendalnie drogich dzia³ek o powierzchni piaskownicy przed moim blokiem i w s±siedztwie gnojówy, pana Kazika co jedzie wód± na 100 metrów i w¶ciek³ych psów. […]