GrillIT4 – prezentacja “Jak się odnaleźć w świecie blogów”

6 marca miałem okazję prowadzić prezentację na grillit4. Prezentacja dotyczyła znajdowania, przetwarzania i współdzielenia informacji udostępnianych na blogach.

Poniżej slajdy:

Nagranie wideo:Po prezentacji rozpoczęła się dyskusja podczas której słuchacze (m.in. Paweł Tkaczyk – jego komentarz do prezentacji na blogu) wskazali kilka rozwiązań problemów, o których opowiadałem – choćby przez wykorzystanie digg oraz “your network” w del.icio.us – dzięki temu jesteśmy w stanie wspomóc się w przetwarzaniu swoimi znajomymi i nie oddajemy “oddzielania ziarna od plew” automatom.

Chętnie usłyszę wszelkie uwagi na temat prezentacji – zarówno jej merytoryki jak i sposobu prowadzenia. Zapraszam do komentowania!

8 Responses

 1. W Operze nie wyświetlają się slajdy, tak jakby ich nie było…

 2. Świetna prezentacja (szczególnie wykorzystanie slide’ow + filmu na stronie do jej przedstawienia). No i zmieściłeś się w czasie :)

 3. W mojej operze (9.10) wyświetalają się bez problemów.

 4. Jutro w BWA zmiana perspektywy: http://www.bwa.wroc.pl/index.php?l=pl&id=96&b=4&w=1

 5. Co do Opery – sprawdziłem u siebie i też wydaje się w porządku. Ciąg dalszy dyskusji na priv.

  @szymon – powiem szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z tak głębokim podejściem do blogowania – chyba w zbyt “geekowskim” środowisku się obracam. W każdym razie – brzmi ciekawie. Jeśli będziesz na tym evencie to rzuć krótkie info jak było.

 6. blogi blogami, a dzięki tej notce dowiedziałam się o serwisie slideshare.net

 7. Artur Karasinski March 29, 2007 at 16:30

  Polskie serwisy blogowe niestety sobie chyba trochę nie radzą.
  10przykazan.com już od dość dawna cierpi na nadmiar mało wartościowych informacji co przeczy roli jego istnienia.

  O blogfrogu to już chyba tylko autor tej prezentacji pamięta, a szumnie zapowiadany digg dla blogów – onmedia.pl nie zdobył większej popularności.

  Osobiście korzystam teraz tylko z wykopu i blogroll’a innych blogowiczów.

 8. […] Na GrillIT v. 4.0 odby³a siê przyd³uga prezentacja “Jak siê odnale¼æ w ¶wiecie blogów“. W zasadzie nic z³ego w interesowaniu siê blogami, systemami do zbierania blogów, przeszukiwania blogów, komentowania blogów, pilnowania aby nam komentarze blogów nie uciek³y, pilnowania pilnowania blogów, i wszystkiego co ma w s³owie “blog”. No bo jak teraz wyj¶æ na imprê i nie wiedzieæ, co s³ychaæ w “¶wiecie”? […]