The Web 2.0 Revolution Spawns Offshoots…

Dion Hinchlife w swoim artykule The Web 2.0 Revolution Spawns Offshoots… (web2.wsj2.com) zauważa ciekawe trendy podążające za web 2.0 (identity 2.0, library 2.0, law 2.0, media 2.0, advertising 2.0, democracy 2.0 (!!)).
Z nich najciekawszym wydaje się identity 2.0 aktualnie najczęściej utożsamiane z LID, SXIP czy choćby OpenId. Na tej ostatniej stronie można znaleźć ciekawe rozwinięcie co/dlaczego/jak. Jak najbardziej rozumiem ten kierunek – wszyscy potrzebujemy standardu jednoznacznej identyfikacji w internecie i na pewno musi to być standard otwarty, na którym nie trzyma łapy żadna firma komercyjna. Zamierzam przyjrzeć się bliżej tematowi i wkrótce napisać więcej.

3 Responses

  1. A książka Dyson Esther “Wersja 2.0. Przepis na życie w epoce cyfrowej” ma już 7 lat. Jej cena w księgarni Traffic odpowiada wartości takich idei po 7 latach. :)

  2. Marcin Jagodziński January 11, 2006 at 12:25

    Dobra rzecz, jeszcze WebOfTrust na to narzucić i może nawet fora Onetu da się czytać ;) O ile Onet dotrwa ;)

  3. […] Materiał pochodzi z O’Reilly Open Source Convention. Nie dość, że jest już dość wiekowy (sierpień 2005) i zapisany w kiepskiej jakości to jednak z uwagi na to, że nadal jest bardzo aktualny, a w polskiej sieci praktycznie nikt (poza Sebastianem K.) szerzej nie wspomina o Identity 2.0 pozwoliliśmy sobie zasygnalizować Wam tę ciekawą ideę. […]