Od web 2.0 do zysków

Logo Leviatan Business Angels10 stycznia 2007 r. Lewiatan Business Angels, klub aniołów biznesu przy PKPP Lewiatan, organizuje spotkanie poświęcone biznesom opartym na Web 2.0. Podczas spotkania osoby prowadzące lub zamierzające prowadzić serwisy web 2.0 (a szczególnie serwisy społecznościowe) będą miały okazję wymienić poglądy, poznać się, porozmawiać z inwestorami.

Temat spotkania: Od Web 2.0 do zysków
Miejsce: Ul. Klonowa 6, Warszawa
Data: 10 stycznia 2007 r. godz.18.00 – 21.00,

Program spotkania:
18:00 – 18:10 Powitanie, przedstawienie Lewiatan Business Angels – Michał Olszewski (Lewiatan Business Angels)

18.10 – 18.20 Web 2.0 – charakterystyka zjawiska Krzysztof Kowalczyk (Katedra Informatyki Gospodarczej Szkoła Główna Handlowa / UBIK Business Consulting)

18:20 – 18:40 Jak powstają wiodące serwisy Web 2.0 w Dolinie Krzemowej Zbigniew Braniecki (programista, związany z projektami Flock.com oraz Mozilla/Firefox)

18:40 – 18:50 Serwisy społecznościowe a polski rynek reklamowy Tomasz Grzybowski (Partner Zarządzający Mothership)

18:50 – 19:00 Od Web1.0 (szorty.pl) do Web2.0 (tiver.pl) Adam Warzyszyński (Tiver.pl)

19:00 – 19:10 Web 2.0 dla wygranych pierwszej fali – szansa, czy zagrożenie? Michał Brański (Wspólnik, Członek Zarządu o2.pl)

19:10 – 19:20 Web 2.0 z perspektywy inwestora Maciej Grabski (Anioł Biznesu LBA, były współwłaściciel Wirtualnej Polski)

19:20 – 21:00 Poczęstunek, rozmowy w podgrupach

Spotkanie adresowane jest do osób prowadzących oraz zamierzających uruchomić biznes oparty na serwisie społecznościowym. Chęć uczestnictwa można zgłaszać pod adresem info@lba.pl z krótkim uzasadnieniem woli uczestnictwa w spotkaniu ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zaproszenia przekazane zostaną 50 osobom. Pozostali będą mieli okazję zapoznać się z przebiegiem spotkania za pośrednictwem telewizji Tiver.pl.

Jak widać część prezentacji będzie powtórzeniem i rozwinięciem tematów poruszonych na sesji web 2.0 w Wiśle. Cieszy kolejne spotkanie inwestorów na temat web 2.0 – w szczególności jestem ciekaw uwag przedstawicieli portalu o2.pl, który przoduje w wykorzystaniu prostych serwisów web 2.0 (seria “blogopodobna/plotkowa” – pudelek.pl, snobka.pl, egoisci.pl, luxlux.pl, autokrata.pl, seria video – smog.pl, wrzuta.pl).

19 Responses

 1. to może być ciekawe – w każdym razie im więcej spotkań tego typu, tym lepiej

 2. strasznie duzo (i dobrze) ostatnio tego typu spotkan.

  z pokrewnych slyszalem, ze grillit w Krakowie sie szykuje, cos wiesz moze poza tym o dawnej stolicy – jakies otwarte spotkanie o web2.0?

 3. Wlasciwie to w czym ci ynwestorzy sa potrzebni, robisz site, domena, hosting i jedziesz, wszytsko za jakies 300-500pln chyba ze ktos ma ci site zrobic ale wtedy bylby frajerem samemu go nie robiac. Oni moga jedynie polozyc lape na zyskach … ale zaraz jakich zyskach. Mowimy o polskich klonach web2.0 z zachodu a tu nie zachod jak ktos ci kliknie reklame to swieto lasu. Zresza wole zerknac na digg 20 razy dziennie niz 1 raz na wykop, sorry.

 4. @Says – Twoje wypowiedzi prezentują bardzo ukrytą inteligencje

 5. Patrząc na agendę punkt 1 i 2 są zbędne – takie zapychacze czasu. Natomiast reszta punktów wygląda ciekawie.

  Mam nadzieję, że będzie to coś ciekawego bo jeśli znowu będą prezentacje o tym co to jest web 2.0 – jak web 2.0 się rozwija i dlaczego warto inwestować to wydaje się to kolejną powtórką z rozrywki.

 6. Lewiatan to imię upadłego anioła. W dodatku z pierwszego kręgu (Seraf). Zawrzeć z Lewiatanem umowę, to tak jakby podpisać cyrograf ;)

 7. odnosnie spotkania na temat Web 2.0 (otwartego) w dawnej stolycy to ja chętnie zorganizuję – kto miałby ochotę przyjść?

 8. Ja bardzo chętnie pojawiłbym się na spotkaniu “w dawnej stolicy”.

  Co do Lewiatan Business Angels to mam nadzieję, że mnie zaskoczą i ich inicjatywa okaże się pomocna. Opcom jest członkiem Małopolskiego Związku Pracodawców należącego do Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Gdy rok temu zwróciliśmy się do nich z prośbą dotyczącą doradztwa w zakresie fuzji z inwestorem okazało się, że nie mają ani jednej osoby biegłej w tych kwestiach.

  Być może przez ten rok coś się zmieniło. Postaram się być na tej konferencji i sprawdzić to osobiście.

 9. Sa gdzies jakies zapisy na to spotkanie?

 10. Bialy: Chęć uczestnictwa można zgłaszać pod adresem info@lba.pl z krótkim uzasadnieniem woli uczestnictwa w spotkaniu ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zaproszenia przekazane zostaną 50 osobom.

 11. dzieki Seba

 12. Bardzo ciekawie sie zapowiada, moze dlatego, ze przypomina formule GrillIT :) Czyli kilka prezentacji + rozmowy. Swoja droga poczulem sie zmotywowany do organizowania nastepnego Grilla :)

 13. znacie jakieś lokalizacje w Warszawie gdzie można zorganizować wieczorne spotkanie takie jak Tomek robi we Wrocławiu?

  Chłodna 25 jest fajna, ale w piwnicy nie ma klimy i po godzinie wszystkim się w głowie kręci…

 14. Oby więcej takich spotkań. Internet w Polsce rozwija się nadal bardzo wolno, ale jeśli chodzi o aktywność internautów to jesteśmy w czołówce europejskiej. Wszelkie inicjatywy wpierające pomysły jak to wykorzystać są godne uwagi. Jesli chodzi o miejscówkę, to byłem ostatnio prezentacji w Instytucie Azji i Pacyfiku ul. Nowogrodzka 18a. Sala mała, ale w centrum i kosztowo nie dobijająca.

 15. […] Zapowiadana jest konferencja organizowana przez Lewiatan Business Angels o ciekawie brzmiącym tytule „ Od web 2.0 do zysków” […]

 16. […] W międzyczasie odbyła się konferencja „od web 2.0 do zysków” – na bazie opinii osób które były na spotkaniu można wywnioskować iż nie było to przełomowe spotkania i tak naprawdę powtórzone zostały znane już wszystkim fakty i pytania (bo kto jeszcze nie wie iż aby znaleźć inwestora trzeba mieć dobry pomysł, wiedzieć jak go wykonać i mieć do tego umiejętności?) […]

 17. […] Spotkanie poszło mi w pięty. Na szczęście trzeba to rozumieć dosłownie – duża liczba zainteresowanych spowodowała, że osoby, które przyszły na spotkanie zmuszone były na stojąco słuchać prelegentów. Warto było. […]

 18. Trochę brakowało tego “do zysków”, ale generalnie można było się podbudować tym jak wiele ciekawych rzeczy ludzie w Polsce robią i że jest parę osób i firm, które skore są zainwestować w te projekty. Żal, że nie wystąpił Sylwester Janik z ATMu i nie pokazał on-line choćby iloggo, który dla mnie jest ikoną web 2.0. Z drugiej strony fajnie że pojawił się Maciej Kowalczyk z MCI, który b. ciekawie opowiedział o MC2. Takie rzeczy inspirują i budują. Choćby dla tych 15′ warto było przestępować z nogi na nogę. Jakby ktoś jeszcze po wystąpieniach zorganizował jakąś grę integracyjną, to już w ogóle odrazu zapisałbym się na konferencę “Od Web 3.0 do zysków”. Czemu 3.0? Cóż, w świecie Microsoftu dużym krokiem było przejście z platformy .Net Framework 1.1 na 2.0, a mało kto zauważa, że MS wypuszcza właście 3.0. Szkoda że wszyscy tylko Google i LAMPach, bo to cool i trendy, a nikt o starym dobrym koniu roboczym (MS), który ostatnio stał się nawet darmowy w istotnych miejscach ;)

 19. moja stara ksywa : bialy; witam jeszcze raz… na nast spotkaniu bede na pewno.. poki co polecam nasz grillit